Nápojový lístek

BÍLÁ VÍNA

ČERVENÁ VÍNA

RŮŽOVÉ VÍNO

JEMNĚ PERLIVÁ VÍNA

BÍLÁ VÍNA

Neuburské 2016 Pozdní sběr – polosuché
Barva vína je sytě zlatá až olejnatá. Vůně je výrazné květnatá s mírným nádechem kořenitých tónů. Chuť vína je plná, kořenitá, minerální s dlouhotrvající dochutí a mírnou mandlovou hořčinkou. Výborně doprovází jídla s hustými omáčkami, pečenou drůbež nebo drůbeží paštiky.
zbytkový cukr 8,7 g/l • kyseliny 7,3 g/l
290 Kč

Sauvignon 2016 pozdní sběr – polosuché
Víno má zlatozelenou barvu. Výrazné aroma,které jsme dosáhli delší dobou macerování , připomíná kvetoucí bez a černý rybíz. Chuť kopíruje vjem vůně. Je plná, ovocitá s dlouhotrvající dochutí, ideální je s kombinací darů moře a ryb.
zbytkový cukr 8,1 g/l • kyseliny 7,4 g/l
350 Kč

Ryzlink Rýnský 2016 pozdní sběr – suché
Barva vína je slámově žlutá se zelenkavým nádechem, vůně je intenzivní, květnatě odrůdová s náznakem medovosti. V chuti se vracejí ozvěny lipového květu a při do chuti přechází až do mandlí. Velmi dobře doplní pečenou husu, vepřovou pečeni, uzené.
zbytkový cukr 5,2 g/l • kyseliny 7,6 g/l
320 Kč

Hibernal 2016 výběr z hroznů – polosuché
Hibernal vznikl křížením odrůd Seibel x Ryzlink rýnský. Víno má zelenožlutou barvu, vůně je intenzivní, příjemně ovocná s tóny černého rybízu.Chuť vína plná, velmi extraktivní, šťavnatá. Kyselinky jsou v nádherném souladu se zbytkovým cukrem.
zbytkový cukr 8,8 g/l • kyseliny 7,5 g/l
420 Kč

Paláva 2016 výběr z hroznů – polosladké
Víno má barvu ryzího zlata s oranžovými menisky a odlesky bronzových tónů. Vůně vína připomíná kandovanou citrusovou kůru, cibéby či okvětní lístky růže. Chuť je velmi kořenitá a robustní. Můžeme v ní najít růžová poupata, kandované citrusové plody a první jarní med.
zbytkový cukr 28,2 g/l • kyseliny 7,2 g/l
420 Kč

Chardonnay 2016 pozdní sběr – polosladké
Barva vína je světle zlatožlutá. Vůně je čistá s převládajícími tóny přezrálého banánu a hrušek. V chuti je víno plné, harmonické s příjemným zbytkovým cukrem doplněným šťavnatou kyselinou s dlouhotrvající dochutí.
zbytkový cukr 20,1 g/l • kyseliny 6,7 g/l
350 Kč

ČERVENÁ VÍNA

Frankovka 2015 pozdní sběr – suché
Víno leželo 1rok v dubových sudech. Barva temně rubínová s fialovým nádechem. Ve velmi komplexní vůni nacházíme švestková povidla či vyzrálé lesní ovoce. Při dochuti připomíná třešňovo-višňové aroma. Doporučujeme podávat ke kořeněné úpravě hovězího, krůtího masa nebo huse či kachně.
290 Kč

Dornfelder 2016 pozdní sběr – suché
Barva je temná, inkoustově tmavá. Vůně je intenzivní, komplexní s ovocnými tóny. Postupně se objevují sušené trnky, povidla, přezrálé černé třešně a višně. V chuti je víno suché, lahodné a kulaté. Ve šťavnaté dochuti dominují příjemné třísloviny v kombinaci s kompotovou šťávou a marmeládou.
290 Kč

RŮŽOVÉ VÍNO

Zweigeltrebe rosé 2016 pozdní sběr – polosuché
Barva jemně růžová. V příjemné, bohaté, velmi intenzivní vůni převládá ovocné aroma třešní a višní. Chuť je nazrálá s jemnou kyselinkou a příjemným zbytkovým cukrem při dochuti. Víno je svým charakterem vhodné k ovocným salátům, těstovinám a lehkým úpravám ryb.
350 Kč

JEMNĚ PERLIVÁ

Frizzante Mikulas – jemně perlivé víno bílé, polosladké
Cuvé odrůd Müller thurgau a Muškát moravský. Tato kombinace spolu se štavnatou kyselinkou a zbytkovým cukrem dělá tohle jemně perlivé víno neodmyslitelným doplňkem každé slavnostní chvíle či jen příjemné osvěžení horkých letních dnů. Ve vůni najdeme lehkou stopu muškátu doplněnou citrusy.
285 Kč

Frizzante rosé – jemně perlivé víno růžové, polosladké
Cuvé odrůd Frankovka a Zweigeltrebe. Barva vína je světle lososově růžová. Vůně je široká a ovocná. Chuť vína je plná, elegantní, vyvážená s příjemným aroma malin, svěží kyselinkou a dlouhou ovocnou dochutí podpořenou příjemným perlením. Doporučujeme podávat silně vychlazené jako osvěžující nápoj, dále k lehčím bílým masům na grilu a salátům.
285 Kč

to top button