Krátký příběh

Chtěla jsem restauraci a tak ji mám…

Milí hosté, vítáme vás na webových stránkách nově zrekonstruované restaurace U Haničky, která se nachází přímo v samotném srdci Chrudimi. Restaurace nabízí kromě výborně kuchyně a milé obsluhy i krásný výhled na Resselovo náměstí, kde se nachází kostel Nanebevzetí Panny Marie a sloup Proměnění Páně.


Naši šikovní kuchaři vaří Českou kuchyni a pokud jste milovníci výborného jídla, vína a nápojů, Vaše cesta by měla mířit přímo k nám. Pokrmy jsou tvořeny z kvalitních a čerstvých surovin a samozřejmě Z LÁSKY. K vynikajícímu jídlu patří i moravské víno, které pochází z rodinného vinařství Omasta.

Jestliže plánujete rodinnou či přátelskou oslavu, svatbu nebo maturitní večírek, salónek pro 70 osob v prvním poschodí na vás netrpělivě čeká.


Příjemnou atmosféru v celé restauraci vytvářejí klenuté stropy a malby ze 14. století.


Těšíme se na Vaší návštěvu.

Z HISTORIE

Tradice a Vášeň

Dům, ve kterém provozujeme restauraci, je z dávných dob znám jako hotel Slejška. V tomto historickém domě čp. 6/I měl již v roce 1847 výčep piva a vína Václav Marčík. Jako hotel je budova uváděna k roku 1910, kdy byla Antonínu Slejškovi udělena koncese k přechovávání cizinců. Tehdy bylo zjištěno, že hotel má nálevnu s kulečníkem, prostornou kuchyni, šest pokojů, a místnost, kde se „čepují pálené lihové nápoje“. Hotel na úrovni přetrval do roku 1950, kdy se Karel Slejška vzdal živnosti. Tu převzal komunální podnik „Služba veřejnosti“ v Chrudimi. Objekt byl po roce 1989 navrácen rodině Slejškově, poté se opět střídají majitelé, ale restaurace trvá dál. Jen v prvním patře už dávno nejsou pokoje pro hosty, počátkem 21. století se tu dokonce konají diskotéky. A ani to už není pravda. Obě patra jsou nyní zpřístupněna z hlavního vchodu, přičemž to horní už neslouží jako zatemněná diskotéka, ale jako součást stylové restaurace s odkrytými krovy. Nechali jsme totiž tento dům čp. 6/I nákladně zrekonstruovat a ve středu 14. června 2017 jsme pro Vás otevřeli restauraci U Haničky.

(zdroj: FB stránka Vzpomínky na starou Chrudim)

to top button